Naprawa pralek

Naprawa pralek Gliwice – tanio, solidnie i szybko!

Usługa naprawa pralek Gliwice jest specjalnością naszej firmy

Naprawa pralek Gliwice ul. Kozielska 22/3 zaprasza

Zapewniamy dojazd do wszystkich Klientów na terenie Gliwic i okolicy.

Naprawimy zarówno pralki do użytku domowego jak i profesjonalne – używane w pralniach usługowych i hotelach oraz gospodarstwach domowych. Podejmujemy się napraw bez względu na markę producenta i typ urządzenia.
Naszą dewizą jest terminowość, fachowość, szybkość i skuteczność.
Stosujemy części oryginalne lub ich zamienniki o bardzo dobrej jakości, w zależności od życzeń naszych Klientów.
Nasi Klienci nie muszą się też martwić o zużyty sprzęt. Dbając o środowisko, przekazujemy taki sprzęt do utylizacji legalnym firmom, z którymi współpracujemy.
Miejsce dokonania naprawy zależy od typu awarii. W przeważającej większości przypadków dokonujemy napraw na miejscu, ale zdarzają się też takie, które wymagają przewiezienia sprzętu do naszego warsztatu naprawczego. W takich przypadkach odwozimy pralkę z powrotem po dokonaniu wymaganej naprawy.

Krótka charakterystyka kontaktów z pralką

Każde urządzenie tego typu w dzisiejszych czasach jest wręcz nieodzowne do utrzymania czystości. Pralka pierze garderobę, pościel i inne elementy tekstylnego wyposażenia pomieszczeń. Pralka pracująca bez zarzutu jest w zasadzie niezauważana, ale kiedy odmówi posłuszeństwa to ten moment zawsze pojawia się jako poważny kłopot. Dobry fachowiec pod ręką gwarantuje szybkie i skuteczne rozwiązanie.

Ważne zasady przedłużające życie pralki

Wskaźnik obrotów pokazuje różne możliwe zakresy, które pralka może osiągnąć. Powinniśmy pamiętać, że funkcji dotyczącej maksymalnej liczby obrotów nie należy wykorzystywać nazbyt często. Zastosowanie 1000 obrotów wpłynie co prawda na lepszy efekt odwirowania wilgoci, ale zwiększy jednocześnie ryzyko zużycia łożysk, które są niestety piętą achillesową mechanizmu każdej pralki.
Ważne jest też każdorazowe zapewnianie urządzeniu wsadu zabrudzonych tekstyliów jak najbardziej zbliżonego do znamionowego danej pralki. Jest to potrzebne do optymalizacji rozłożenia ciężaru podczas procesu wirowania.
Jak wiadomo każda pralka fabrycznie wyposażona zostaje w szufladki z przeznaczeniem do wsypywania proszku oraz wlewania niezbędnych płynów. Jednak bardzo sprawdza się zasada, że w przypadku proszku bardziej efektywne jest wsypanie proszku od razu do bębna, jeśli jest to możliwe.
Naprawa pralek Gliwice – zapraszamy!

Ciekawostki o pralkach, których możecie nie znać :

– pralka pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a pierwszą jej konstrukcję datuje się na 1851 rok;
– pierwsze pralki nie były metalowe, ich korpusy wyrabiano z drewna;
– w 1899 roku skonstruowano pralkę z napędem elektrycznym;
– w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, a w zasadzie od 1934 roku udostępniono pralki utrzymujące stałą temperaturę wody. Pralki te dozowały również proszek i zaopatrzone były w funkcję płukania;
– automatyczne oprogramowanie pojawiło się konstrukcji pralki z 1937 roku. Urządzenie to umożliwiało pranie, płukanie i odwirowywanie z czasowym programowaniem tych czynności. Istniała też możliwość automatycznego ustawiania temperatury wody i szybkości obrotów?
– do dzisiaj w Polsce można kupić pralkę o nazwie Frania, która jest najbardziej znanym i najdłużej produkowanym w kraju urządzeniem tego typu.
– polską pralkę automatyczną skonstruowano i wyprodukowano stosunkowo późno, bo jej debiut przypada dopiero na lata siedemdziesiąte XX wieku.
Więcej ciekawostek znajdziecie na Wiki

Zadzwoń 535 694 747 lub przejdź na stronę kontakt